רון נסים
פסיכולוג קליני מומחה - מטפל זוגי ומשפחתי מוסמך


טלפון: 050-9441094
דוא"ל: rnasim2005@gmail.com

 מדריך ומרכז את התחום הזוגי במרכז לטם.
חבר צוות בקליניקה הזוגית למצוקה פוסט-טראומטית בביה"ס לעבודה סוציאלית בבר-אילן.
מרצה במכון ברקאי לטיפול זוגי ומשפחתי.
מרצה ומדריך בתוכנית 'עוגן' לפסיכותרפיה מבוססת אינטגרציה במכללה אקדמית תל-אביב-יפו
דוקטורנט בחוג לפסיכולוגיה באונ' בר-אילן.
קליניקה פרטית בגבעתיים.

גישות טיפוליות
Somatic Experiencing

(SE  (Somatic Experiencing - "החוויה הסומאטית" היא שיטת טיפול טבעית של פסיכותרפיה ממוקדת גוף שפותחה ע"י  ד"ר פיטר לווין. השיטה מטפלת בתוצאותיה של טראומה, באופן השומר על המטופל מחוויה טראומטית חוזרת בעת הטיפול. השיטה מצאה כיעילה ביותר גם להתמודדות עם מצבי לחץ, חרדה וקשיים בשינה. 

שיטת ה- SE  מתייחסת לטראומה כתהליך שנקטע באמצע, כשאנרגיה מגויסת ואינה יכולה להשתחרר. היא רואה את הסימפטומים של הטראומה כתוצאה של תגובה ביולוגית לאיום, שלא הושלמה. ד"ר לוין בדק מדוע בעלי חיים בטבע, אינם מפתחים סימפטומים פוסט-טראומטיים. התברר כי מערכת העצבים שלהם, מאפשרת מעבר חלק ממצב של היערכות לקראת סכנה- דרך הפעלת אינסטינקט ההישרדות בתגובה לאיום, ע"י בריחה או מאבק Fight/Flight- וחזרה למצב של רגיעה. במידה ופעולות ההגנה על החיים לא היו יעילות מספיק, נכנס אוטומטית המנגנון השלישי- קפיאה  Freeze. משחלפה הסכנה, החזרה לרגיעה של מערכת העצבים מתרחשת  על-ידי שחרור האנרגיה האצורה במערכת העצבים והשרירים, תוך השלמת התהליך שנקטע.

אצלנו בני האדם, המעברים אינם כה חלקים. כשנשקפת לנו סכנה, מופעל אינסטינקט ההישרדות והמערכת בוחרת באופן אוטומטי ואינסטינקטיבי באחת משלוש אפשרויות- בריחה, מאבק או קפיאה. בזמן ההיערכות לסכנה, מופעלת המערכת הסימפתטית, המערכת נטענת באנרגיה שאמורה להיות מתועלת לפעולות ההגנה המתאימות. כאשר הבריחה או המאבק אינם מתאפשרים, נשארת אנרגיה זו לכודה בגוף. אצל בני האדם נבלמת פעולתם של מנגנוני ההישרדות, ,ואינה מאפשרת למערכת הפרה-סימפתטית להיכנס לפעולה. מחשבות שונות, הפחד מאיבוד השליטה המתרחש בעת השחרור וערכים תרבותיים, כולם תורמים לעצירת תהליך שחרור האנרגיה.

טיפול אישי, זוגי ומשפחתי

​לתאום פגישת היכרות